Větší problémy s odpady

http://www.kanalizace-instalateri.cz/cisteni-kanalizace V případě, že máme problémy s domovními odpady, pak nezbývá, než tuto situaci urychleně řešit…

Read more

Větší problémy s odpady

http://www.kanalizace-instalateri.cz/cisteni-kanalizace V případě, že máme problémy s domovními odpady, pak nezbývá, než tuto situaci urychleně řešit. Menší problémy v umyvadlech, odtocích z koupelnových van, sprchovacích koutů a podobně řešíme zpravidla svépomocí. Nejen mechanické odstranění usazenin a různých předmětů, společně s nanesenými, nejčastěji mastnými usazeninami, ale také zprůchodnění a ošetření odpadových trubek dál, směrem ke svodu z celé domácnosti.

Svépomoc

Svépomocné čištění kanalizace se může dít pomocí drátů, instalatérské spirály, nebo jiných mechanických prostředků. Ty ale zpravidla nejsou k dispozici, nebo jejich použitelnost je omezená třeba jen k prvnímu ohybu (například u různých drátů). Používají se proto taky různé chemické prostředky. Mnoho takových látek je součástí běžných čisticích prostředků, které dostanete v drogeriích, ale tam z bezpečnostních důvodů nebává velké množství. Lepší je například čistý louh, neboli hydroxid sodný, prodávaný ve formě granulí, které jsou výhodnější, než roztoky.